Play Store İndir: Akıllı Cihazlarınız için Uçsuz Bucaksız Dijital Dünya

Play Store olarak da adlandırılan Google Play, Google’ın mobil platformu Android’in resmi uygulama mağazasıdır. Play Store ile çok çeşitli Android uygulamalarını, müzikleri ve canlı duvar kağıtlarını arayabilir ve indirebilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, Android için Google Play uygulaması, cihazınıza herhangi bir şey indirmeden önce uygulamaları ve birçok içeriği görüntülemenizi sağlar. Ayrıca, Android uygulamaları hakkında derecelendirmeler, alternatif öneriler, yazarın açıklaması, kullanıcı yorumları ve resimler gibi önemli bilgileri indeksler.

Milyonlarca uygulama, müzik, oyun ve daha fazlası!

Yıllar içinde Google Play, Google Play Kitaplar, Google Play Müzik ve Google Play Filmler ve TV dahil olmak üzere uygulama ve diğer içerikleri indirmek için tek duraklı bir platforma dönüştü. Tıpkı iOS’taki App Store gibi, Google Play de akıllı telefonunuz için milyonlarca uygulama dahil olmak üzere Android’e dair her şeyin merkezidir.

Google Play’i kullanırken, istediğiniz zaman indirmek istediğiniz içerik ve uygulamalardan oluşan istek listeleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca, Windows veya Mac’teki popüler bir web tarayıcısından akıllı telefonunuza uzaktan uygulama yüklemenize olanak tanır. Google hesabınızı kullanarak tarayıcınız ile Play Store arasında veri senkronizasyonu bile yapabilirsiniz.

İlk yayınlandığında, “Play Store’u nasıl indirebilirim?” diye merak etmişsinizdir. O zamanlar bir Google Play Store apk dosyası bulmak zordu. Ancak şimdi, çoğu Android cihaz Google Play uygulaması ile önceden yüklenmiş olarak geliyor. Play Store öncelikle uygulama ve içerik indirmek için kullanılsa da, size en son ücretsiz ve ücretli uygulamalar ve oyunlar hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. En önemlisi, bir uygulamanın sürümünü kontrol etmenizi ve varsa en son güncellemeleri yüklemenizi sağlar.

Cihazınızın güvenliğini sağlamak için uygulamalar

Google, cihaz üzerinde ve mağaza içi izleme kullandığından, akıllı telefonunuzu zararlı ve kötü amaçlı uygulamalara karşı korur. Aslında Google, yalnızca Play Store’dan uygulama indiren Android akıllı telefonların yalnızca %0,05’inde potansiyel olarak kötü amaçlı bir uygulama olduğunu iddia ediyor. Diğer uygulama marketleriyle karşılaştırıldığında, Play Store çok daha güvenlidir.

Ayrıca, Google Play uygulamasını indirdiğinizde, Google Play Protect adı verilen bir bonus güvenlik özelliği ile birlikte gelir. Zararlı uygulamaları, dosyaları ve içeriği belirlemek için akıllı telefonunuzu periyodik olarak tarar. Bu tarama, akıllı telefonunuza herhangi bir uygulama indirmeden önce de çalışır.

Dünyanın dört bir yanından müzik dinleyin

Play Store ile entegre olan Google Play Music, Amazon Music ve Spotify gibi benzer hizmetlere karşı rekabet avantajı sağlıyor. Uygulama kişiselleştirilmiş radyo istasyonları ve çalma listeleri, albümler, podcast’ler ve bireysel film müzikleri ile birlikte geliyor. Müziği ücretsiz olarak dinleyebilir veya ek avantajlar için bir abonelik satın alabilirsiniz.

Uygun maliyetli bir abonelik programında, Google Play Müzik size reklamsız müzik akışı ve sınırsız atlama sağlar. En iyi kısmı ne? Google, hizmetin artılarını ve eksilerini kontrol etmenize yardımcı olmak için birkaç aylık ücretsiz deneme sunuyor. Tek kuruş ödemeden önce, Google Play Müzik’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Filmler, TV şovları ve bir sürü içerik

Google Play Movies & TV bir kez daha şirkete Amazon Prime Video gibi benzer hizmetlere göre avantaj sağlıyor. Uygulamayı kullanırken film ve TV şovları kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Bunlar Android cihazınızda, Chromecast bağlantılı TV’nizde veya PC’nizde izlenebilir. Üstelik SD veya HD formatlarından birini seçebilirsiniz.

Kolay paylaşım için Aile Kitaplığı

Diğer uygulama marketlerinin aksine, Google Play apk indirme bir ‘Aile Kütüphanesi’ ile birlikte gelir. Uygun uygulamaları, e-kitapları, TV şovlarını, oyunları ve filmleri ailenizdeki en fazla beş üyeyle paylaşmanıza olanak tanır. Ne yazık ki, Play Müzik aile planının bir parçası değildir ve bu grupta müzik paylaşmak için ek bir aboneliğe ihtiyacınız vardır.

Google Play ile tarayıcı üzerinden alışveriş

Android cihazınızda doğrudan Play Store’dan alışveriş yapmak kolay olsa da, Google Chrome gibi bir tarayıcı üzerinden de uygulamalara göz atabilir ve satın alabilirsiniz. Tarayıcı sürümünü kullanırken hesabınızı ve medyanızı da yönetebilirsiniz. Sipariş geçmişini görüntülemek, uygulamaları bulup yüklemek ve istek listelerine öğe eklemek için hızlı ve kullanışlı bir yoldur.

Birkaç iyi alternatif

Google her zaman güvenliğe önem vermiş olsa da Play Store, uygulama kalitesinin düşmesiyle birlikte bazı kötü günler geçirdi. Son zamanlarda, kullanıcıları aldatıcı bir şekilde benzer simgeler ve isimlerle düşük kaliteli uygulamaları indirmeye ikna eden birçok ‘taklitçi’ ortaya çıktı. Google bu tür kötü niyetli uygulamaların sayısını azaltmayı planlasa da alternatifler aramaktan zarar gelmez.

Google Play Store uygulamasını ücretsiz indirmek kolaydır ve uygulamaları indirmek ve yüklemek için basit bir arayüzle birlikte gelir. Ancak yine de mükemmel değil! Play Store tarafından sunulan listelerin en üstünde yeni uygulamalar bulmak her zaman kolay değildir. Neyse ki, Android cihazlar için başka uygulama marketleri de var.

AppBrain App Market ile kişiselleştirilmiş uygulama önerileri alabilirsiniz. Dahası, size günün trend uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi gösterir. App Market ayrıca fiyat düşüşleri için de bir filtre içeriyor. Bir diğer iyi seçenek ise Android uygulamalarını keşfetmek için kullanışlı bir platform olan Aptoide. Benzer şekilde, başka hiçbir yerde bulunmayan bazı özel uygulamaları içeren Amazon Underground’a da göz atabilirsiniz.

Şüphesiz Google Play, Android ekosisteminin en önemli bileşenlerinden biridir. Kolay gezinme, çok sayıda içerik, güçlü güvenlik özellikleri ve diğer avantajlarıyla Play Store uygulamalarını indirmek mükemmel bir seçimdir. Hala memnun değilseniz, yukarıda belirtilen alternatiflere göz atabilirsiniz.

Android kullanıcıları için mükemmel seçim!

Google Play Store ile telefonunuza ücretsiz Android oyunları, uygulamaları ve müzikleri kolaylıkla indirebilirsiniz. Tam teşekküllü bir eğlence merkezi olarak hareket ettiğinden, başka bir uygulama marketi aramanıza gerek kalmayacak. İster film, müzik, kitap ya da TV şovu satın almak ya da kiralamak isteyin, Google Play Chrome tarayıcınızda, Chromecast bağlantılı TV’nizde ve Android akıllı telefonunuzda her şeyin keyfini sorunsuzca çıkarmanızı sağlar. Play Store’un yeni sürümünü indirmek için halihazırda milyonlarca uygulama bulunuyor ve dünyanın dört bir yanından geliştiriciler düzenli olarak daha fazlasını eklemeye devam ediyor.